Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » YOZGAT/SORGUN BELEDİYESİ İLE ÜÇ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

YOZGAT/SORGUN BELEDİYESİ İLE ÜÇ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Yozgat’a bağlı Sorgun Belediyesi Personel Şirketi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ve Sorgun Belediyesi’nde çalışan üyelerimizin katıldığı bir törenle imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, “Göreve geldiğinden bugüne kadar Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ile imzaladığımız üçüncü toplu toplu iş sözleşmesi. İlk toplu iş sözleşmesi imzaladığımızda ilk sözü, çalışanlar bizim yol arkadaşımız biz yol arkadaşlarımızı hiçbir zaman yolda bırakmadık, bırakmayacağız, bizim çalışanlarımıza verdiğimiz söz senettir demişti. Toplu iş sözleşmesinde belediyenin şartlarını zorlayarak çalışanlarına en güzel, en adaletli sözleşmeyi vermeye gayret gösterdiklerine bizzat şahit olduk. Bu sözleşmenin Sorgun Belediyesine, üyelerimize ve Sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ise, ‘’Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı işçilerimizin yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Yaşadığımız bu süreçte bizler dedik ki, işçilerimizin gönlü rahat olsun belediyemiz imkânları doğrultusunda yapılabilecekleri biz yapalım. Çünkü biz işçilerimizden iş isteyeceğiz, hizmet isteyeceğiz. İmzalayacağımız toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyor, bundan önce göstermiş olduğunuz özveri ve bundan sonraki göstereceğiniz gayretler içinde tüm işçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.