Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » YOZGAT / SARIKAYA BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

YOZGAT / SARIKAYA BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

Sendikamız ile Yozgat’a bağlı Sarıkaya Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Sarıkaya Belediyesi’nde kadrolu olarak çalışan üyelerimizi kapsayacak olan 2 yıllık toplu iş sözleşmesi, Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel arasında imzalandı.  

Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerine, ilk yıl birinci altı ay için kıdem zammıyla birlikte %10 ila %15, ikinci altı ay için ise %6 oranlarında zam yapılacak. Sözleşmenin ikinci yılında ise ilk altı ay için %6, ikinci altı ay içinde %7 oranında zam uygulanacak.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yozgat Şube Başkanımız Zararsız, “  Sözleşme kapsamında, sosyal yardımlar her ay maaşla birlikte ödenmek üzere sorumluluk zammı 500 lira, her yıl Ramazan Bayramından önce ödenmek üzere net 500 lira,  Kurban Bayramından önce net 1.000 lira bayram harçlığı ödenecek.  Sendikamız üyesi işçilerin yüksekokul ve üniversite öğrenimi devam eden çocukları için her yıl Eylül ayında net 750 lira öğrenim yardımı yapılacak.  Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Sarıkaya Belediye Başkanımız Ömer Açıkel’e, şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi Sendikamıza, Sarıkaya Belediyesine ve tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Açıkel ise yaptığı konuşmada, “Görevde olduğum sürece çalışanlarımızın altın teri ve emeği üzerinde pazarlık yapmadım, yapmam. İşçilerimiz soğuk sıcak demeden, gece gündüz demeden kendilerine verilen her işi yapmaktalar, sendika ne teklif ettiyse onu kabul ettim. Gönül isterdi ki daha fazlasını vereyim ama belediyemizin imkânları doğrultusunda elimizden gelen en iyi zammı yaptık.  İşçilerimizden tek isteğim, aldıkları her kuruşu helal ettirmeleri.  Sarıkaya için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları. Görevde olduğumuz süre içerisinde, emekçi kardeşlerimizin alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.