Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » YOZGAT / KONUKLAR BELEDİYESİ İLE ÜÇ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

YOZGAT / KONUKLAR BELEDİYESİ İLE ÜÇ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Yozgat’a bağlı Konuklar Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlanarak imza altına alındı.

Toplu iş sözleşmesi Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız ve Konuklar Belediye Başkanı Muammer Çetin arasında imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerine, sosyal haklar hariç birinci yıl birinci altı ay %10, ikinci altı ay %5, ikinci ve üçüncü yıllarda ise her altı ay için %5 zam uygulanacak. Sözleşme kapsamında üyelerimiz ayrıca, her yıl ödenen 52 günlük tediyenin yanı sıra yılda 24 günlük ücret tutarında ikramiye alacak.

Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, “Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Konuklar Belediye Başkanımız Muammer Çetin’e şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi Sendikamıza, Konuk Belediyesi’ne ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuklar Belediye Başkanı Muammer Çetin ise yaptığı konuşmada, “Görevde olduğum sürece çalışanlarımızın altın teri ve emeği üzerinde pazarlık yapmadım yapmam. İşçilerimiz soğuk sıcak demeden, gece gündüz demeden kendilerine verilen her işi yapmaktalar. Gönül isterdi ki daha fazlasını verelim ama belediyemizin imkânları doğrultusunda elimizden gelen en iyi zammı yaptık.  Cenab-ı Allah’ın yardımı ile görevde olduğumuz sürece de, çalışan kardeşlerimizin alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.