Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » VAN/ERCİŞ BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

VAN/ERCİŞ BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Van’a bağlı Erciş Belediyesi arasında iki yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu ve Erciş Kaymakamı ve Erciş Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu arasında imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin taban yevmiyeleri ilk yıl için 217 TL’ye yükseltilirken, ikinci yıl ise memur zammı oranında ücret zammı yapılacak.

Toplu iş sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu, “Erciş Belediyesinde bugüne kadar kişilere özel sözleşmeler yapılmış, kimsesiz gariban işçiye hak alınmamıştı. Ama bugün özellikle çalışan, emek veren ve bütün işçiyi kapsayan bir sözleşmeye imza atan ve bu sözleşmeyi yapmamıza katkı sunan kimsesizlerin kimsesizi, haksızlığa ve adaletsizliğe kayıtsız kalmayan kaymakamımıza sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Toplu İş Sözleşmesinde belediyenin şartlarını zorlayarak çalışanlarına en güzel, en adaletli sözleşmeyi vermeye gayret gösterdiklerine bizzat şahit olduk. Bu sözleşme çok zordu. Çünkü çalışanlar arasında gerçekten geçmişten bu yana süre gelen büyük bir adaletsizlik vardı. Ama Sayın Kaymakamımızın adaletli düşüncesinden dolayı kolaylaştı. İşçi kardeşlerim ve biz her zaman sayın kaymakamımızın duacısı olacağız inşallah. Bu sözleşmenin Erciş Belediyemize, üyelerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Erciş Kaymakamı ve Erciş Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ise, “Belediyemizin imkanları dahilinde işçilerimizin haklarında bir dizi iyileştirme yaptık. İlk günden itibaren toplu iş sözleşmesi komisyonunda görev alan belediye yetkililerine ve sendika yetkililerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sözleşmemizin tüm emekçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.