Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » TOKAT/ALMUS BELEDİYESİ’NDE ÜYELERİMİZ ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ

TOKAT/ALMUS BELEDİYESİ’NDE ÜYELERİMİZ ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ

Sendikamız ile Tokat’a bağlı Almus Belediyesi arsında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı ve bir yıl süreli imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Tokat Şube Başkanımız Resul Demir ile Almus Belediye Başkanı Bekir Özer arasında imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerine ilk altı ay %10, sonraki altı ay memur zam oranı artı enflasyon oranı şeklinde zam yapıldı. Üyelerimizin ücretlerine yapılan zammın yanı sıra sosyal haklarda da iyileştirmelere gidildi.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Tokat Şube Başkanımız Resul Demir, “Üyelerimizin refahı için en iyi sözleşmeyi hazırlamak maksadıyla masaya oturduk.  Nitekim başarılı bir sözleşme hazırlayıp imzaladık.  İşçi kardeşlerimizin huzuru ve mutluluğu için her daim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ise, “Almus Belediyesi olarak işçilerimizin çalışmalarından ve gayretlerinden oldukça memnunuz, bu sözleşmeyi sonuna kadar hak ettiler. Sözleşmemizin belediyemize ve işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.