Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » ŞIRNAK BELEDİYESİ İLE İKİ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ŞIRNAK BELEDİYESİ İLE İKİ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Şırnak Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Törene, Şırnak İl Başkanımız Nevzet Usal, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Başkan Yardımcısı Ömer Yılmaz, Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanımız M.Zeki Özen ve temsilcilerimiz katıldı.

2 yıl geçerli olan toplu iş sözleşmesi Şırnak İl Başkanımız Nevzet Usal ve Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka arasında imzalandı.

Sözleşmeye göre; üyelerimizin ücretlerine birinci ve ikinci yıl için %12, sosyal haklarına ise %15 oranında zam yapılmıştır.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Şırnak İl Başkanımız Nevzat Usal, ”Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında desteğini esirgemeyen ve Bayram öncesi müjde veren Belediye Başkanımız Mehmet Yarka ve Başkan Yardımcısı Ömer Yılmaz Abdullah’a ve emeği geçen herkese teşkilatım ve tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. İmzalanan toplu iş sözleşmesi Şırnak Belediyesine, Sendikamıza ve emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, “Toplu iş sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum iş sözleşmesi bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizin çalışma şartlarını daha iyi hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, tüm emekçi kardeşlerimin Ramazan bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.