Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » MANİSA/YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDE ÜYELERİMİZİ SEVİNDİREN SÖZLEŞME

MANİSA/YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDE ÜYELERİMİZİ SEVİNDİREN SÖZLEŞME

Sendikamız ile Manisa’ya bağlı Yunusemre Belediyesi arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi, Manisa Şube Başkanımız Turan Karafil, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, MAYEB A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Gürler ve  İşyeri  Sendika Baş Temsilcimiz Zehra Yavuz’un katıldığı bir törenle imzalandı.

Yaklaşık 900 emekçiyi ilgilendiren sözleşme kapsamında üyelerimizin ücretlerine birinci yıl %20, ikinci yıl enflasyon oranı artı %10, üçüncü yıl ise enflasyon oranı artı %8 oranında zam yapıldı. Sözleşme kapsamında ayrıca üyelerimizin sosyal haklarına %30 zam yapıldı.

Üyelerimizi enflasyona ezdirmediklerini belirten Manisa Şube Başkanımız Turan Karafil, “Yunusemre Belediyesi şirketi olan MAYEB A.Ş. ile 2 aydır süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz, mutlu son ile bitti. Üyelerimizi enflasyona ezdirmedik. İşçi dostu olduğunu gösterdiği için kıymetli belediye başkanımıza çok teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmemiz Yunusemre Belediyemize, değerli üyelerimize ve Sendikamıza hayırlı olsun” dedi.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise, “900 civarındaki personelimizi ilgilendiren ve 2 aydır süren görüşmeleri tamamladık. Bir anlaşmaya vardık. İşçi kardeşlerimizin ücretlerine yüzde 20’ye varan oranlarda zam öngördük. Onlar için yapabileceğimizin azamisini yaptık. Mesai arkadaşlarımızdan da halkımıza karşı daha fazla güler yüz, daha fazla gayret, daha fazla çalışma beklediğimizi buradan ifade edeyim. İşçilerimize hayırlı bol kazançlar olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.