Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » KÜTAHYA/HİSARCIK BELEDİYESİ İLE İMZALANAN SÖZLEŞME ÜYELERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

KÜTAHYA/HİSARCIK BELEDİYESİ İLE İMZALANAN SÖZLEŞME ÜYELERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Sendikamız ile Kütahya’ya bağlı Hisarcık Belediyesi ile bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlanarak iki yıllık imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Kütahya Şube Başkanımız Sabahattin Ödemiş ile Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan arasında imzalanırken, üyelerimizin ücret ve sosyal haklarında önemli oranda iyileştirmeler yapılarak en düşük işçi maaşı aylık ortalama 3300TL olarak belirlendi.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Kütahya Şube Başkanımız Sabahattin Ödemiş, “Sözleşmelerimizi iş barışını ve huzurunu bozmadan, uzlaşma yolunu benimseyerek, belediyemizin imkanları dahilinde imzaladık. Emekçi kardeşlerimizin yüzünü güldüren, emeğin ve alın terinin hakkını veren başta Belediye Başkanımız Sayın Fatih Çalışkan’a, ekibine ve emeği geçen herkese, şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ise, “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında tavır alamaya, çalışanlarımızın haklarını korumaya devam edeceğiz. İmzalanan sözleşmenin işçilerimiz ve aileleri için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.