Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » İSTANBUL/SULTANBEYLİ BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

İSTANBUL/SULTANBEYLİ BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile İstanbul’a bağlı Sultanbeyli Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman ile Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin arasında imzalandı.

İki yıl geçerli olacak toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerine ilk yıl %13.5, ikinci yıl ise gerçekleşecek enflasyon oranında zam yapılacak. Sözleşme kapsamında ayrıca üyelerimizin sosyal haklarına %20 zam yapılacak.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman, “14. dönem toplu iş sözleşmemiz tüm emekçilerimize hayırlı olsun. Sözleşmemizi kırmadan dökmeden masada karşılıklı anlayış ile tamamladık. Toplu iş sözleşmemizin imzalanmasında emeği olan başta Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sözleşmeyle birlikte ilave artış ve yeni haklar elde eden üyelerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.