Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » GAZİANTEP/ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

GAZİANTEP/ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Gaziantep’e bağlı Şehitkamil Belediyesi iştiraki Şekabel Gıda ve Tic. A.Ş. arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Toplu iş sözleşmesi Gaziantep Şube Başkanımız Halil İbrahim Tanrıöver ile Şehit Kamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu arasında imzalanırken, sözleşme kapsamında üyelerimizin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. Sözleşme kapsamında üyelerimize 1.750 TL bayram avansı ve 250 TL toplu iş sözleşme avansı yatırılacak.

Toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olması dileyen Gaziantep Şube Başkanımız Halil İbrahim Tanrıöver, “Üyelerimizden aldığımız bu gücün yanında Sayın Genel Başkanımız Mahmut Arslan’dan ve Sayın Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun desteği ile bugün önemli bir sözleşmeye imza attık. Sendika olarak üyelerimiz için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak, Gaziantep’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisiyiz ve kentte önemli bir gücü temsil etmekteyiz. Çalışanına önem ve değer veren kurumların başarısının da arttığından yola çıkarak, Belediye Başkanımızın Başkanlığı sürecinde biz emekçilere verdiği değer ve gösterdiği samimiyetin Şehitkamil Belediyemizin başarısına ve Gaziantep’imizin yükselişine sağladığı katkı ortadadır. HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak Şehitkamil Belediye Başkanımızın yanında olduğumuzu özellikle belirtmek istiyor, daha güçlü bir Türkiye için hem sendikamıza hem emekçilerimize hem de işverenlerimize önemli görevler düşmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde her şeyi başarabileceğimize inanıyorum” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, “Toplu iş sözleşmesiyle ilgili görüşmelerde, göstermiş oldukları hassasiyet için Gaziantep Şube Başkanımız Halil İbrahim Tanrıöver ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizim imzaladığımız sözleşmenin üzerinde işveren yazıyor olabilir ama biz, kardeşlik hukuku içerisinde hep birlikte milletimize hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Amacımız, bu millete hizmet ederken hizmet kalitesini yukarıya çıkarabilmek. Bu işi bir başımıza yapmamız mümkün değil, bu bir ekip işidir. Ekibin en alt kademesinden en üst kademesine kadar hizmet veren, emek veren tüm arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, Sendika Şube Başkanımızın şahsında tüm Yönetim Kurulu Üyelerine ve temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı bir dönem olur. Gönlümüz istiyor ki çalışan kardeşlerimize daha iyi şartlarda daha iyi imkan sunalım. İnşallah ülkenin ekonomisiyle birlikte bu şartları daha da ileriye taşıyacağız. Tabi bu imzayı bayram öncesi atmanın da haklı gururunu yaşıyoruz. Sağ olsunlar arkadaşlarımız, gece gündüz demeden her gün bir araya geldiler, bu çalışmada emek verdiler. Biz de Kurban Bayramı öncesi kardeşlerimize müjde verelim dedik. İnşallah teknik olarak bizim hak edişleri bir kalemde ödeme imkanımız yok ama en azından avans olarak çalışan kardeşlerimize, bayram öncesi ödeme yapacağız. Bayramdan sonrada mevcut sosyal haklarıyla kalan maaşları ödenmiş olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.