Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » ERZİNCAN/KEMALİYE BELEDİYESİ’NDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

ERZİNCAN/KEMALİYE BELEDİYESİ’NDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

Sendikamız ile Erzincan’a bağlı Kemaliye Belediyesi iştiraki Personel Ltd. Şti. arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlanarak iki yıl süreli imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi, Erzincan Şube Başkanımız Harun Mutlu, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman ve Şirket Müdürü Hasan Demirkıyık tarafından imzalandı.

İki yıl geçerli olacak toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin taban ücretleri ilk yıl brüt 138 TL’ye yükseltildi. Sözleşmenin ikinci yılında ise asgari ücrete gelecek zam oranında artış yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Erzincan Şube Başkanımız Harun Mutlu, “Toplu iş sözleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.  Sendika olarak amacımız hem belediyelerin hem de üyelerimizin menfaatlerini eşit oranda korumak. Sözleşmenin üyelerimize ve belediyemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Belediye Başkanımız sayın Mehmet Karaman Bey’e bu süreçte bize göstermiş olduğu ilgi ve alakalarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman ise sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olması dileğinde bulundu.