Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » BURSA/OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NDE YILIN SON GÜNÜNDE ÜYELERİMİZİ MUTLU EDEN SÖZLEŞME

BURSA/OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NDE YILIN SON GÜNÜNDE ÜYELERİMİZİ MUTLU EDEN SÖZLEŞME

Sendikamız ile Bursa’ya bağlı Osmangazi Belediyesi iştiraki Osmangazi Personel A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Bursa Şube Başkanımız Mustafa Yavuz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve üyelerimizin katıldığı bir törenle imzalandı.

1918 emekçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin ücretlerinde %25 ila %47 arası  oranlarda zam yapıldı.  Yapılan sözleşme ile birlikte Osmangazi Belediyesi’nde en düşük ücret 3.835 TL oldu.

İmza töreninde konuşan Bursa Şube Başkanımız Mustafa Yavuz, “Başkanımız Mustafa Dündar sayesinde alın teri ve akıl teri kazanmıştır. Osmangazi Belediyesi personeli, enflasyon karşısında ezdirilmemiştir. İşçilerimizin geleceği teminat altına alınmıştır. Benim işçimin yüzü gülerse, Osmangazi halkının yüzü güler; benim işçim mutlu ve huzurlu olursa Osmangazi mutlu ve huzurlu olur diyen Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyorum. Başkanımız üzerine düşeni yaptı, şimdi sıra bizde. Aidiyet duygusuyla işlerimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise, “Bereketli olsun. Allah hayırlı etsin. Sağlık içerisinde harcamayı nasip etsin” şeklinde konuştu.