Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » BAYBURT BELEDİYESİ’NDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

BAYBURT BELEDİYESİ’NDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

Sendikamız ile Bayburt Belediyesi BayBel-San Ltd. Şti. arasında devam eden sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak iki yıllık imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi, Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Trabzon Şube Başkan Yardımcımız Şevket Çelik, BayBel-San Genel Müdürü Hatem Serkan Taner ve Bayburt Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli’nin katıldığı bir törenle imzalandı.

175  üyemizi ilgilendiren sözleşme kapsamında üyelerimizin ücretlerine birinci yıl %12+%12 zam yapılırken, ikinci yıl %7+%7 zam yapıldı. Sözleşme gereğince ayrıca üç ayda bir 7 günlük ikramiye verilmesi ve Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen ikramiyelerde de iyileştirme yapılması konularında anlaşmaya varıldı.

Toplu iş sözleşmesi süreçlerinde emeği olan herkese teşekkür eden Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan, “HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak emeğe ve emekçiye her zaman her koşulda destek olmaya devam edeceğiz. Bizlere ve çalışanlarına babacan tavırla yaklaşan Bayburt Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye şükranlarımı sunuyorum. Sözleşmemiz üyelerimize bereketli ve hayırlı olsun” dedi.

Törende konuşan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, toplu sözleşmenin imzalanmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Bizler her şeyden önce bir aileyiz. Hepimiz Bayburt halkına hizmet için buradayız. Covid-19 salgınının sebep olduğu kısıtlamalar ve tedbirler altında geçen son bir yıl içerisinde bütün zorluklar ve imkansızlıklara rağmen belediye hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesinde büyük katkıları olan çalışanlarımıza bu vesile ile teşekkür ediyorum. İşçilerimizin mutluluğu bizimde mutluluğumuz. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.