Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » AKSARAY/TOPAKKAYA BELEDİYESİ’NDE ÇİFTE SÖZLEŞME

AKSARAY/TOPAKKAYA BELEDİYESİ’NDE ÇİFTE SÖZLEŞME

Sendikamız ile Aksaray’a bağlı Topakkaya Belediyesi ve Topakkaya Belediyesi iştiraki Personel Şirketi arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

İki yıl geçerli olacak olan toplu iş sözleşmeleri Aksaray Şube Başkanımız Yasin Emekli ile Topakkaya Belediye Başkanı Adem Baylan arasında imzalanırken; Topakkaya Belediye Başkanlığı’nda çalışmakta olan üyelerimizin ücretlerine birinci ve ikinci yıl ayrı ayrı %26 oranında zam yapıldı. Topakkaya Belediye Personel Şirketinde bünyesinde üyelerimizin ücretlerinde ise birinci yıl %22, ikinci yıl %23 oranında zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Aksaray Şube Başkanımız Yasin Emekli “Pandemi döneminde gece gündüz milletimizin sağlığı için çalışan belediye işçilerimize, imzaladığımız bu toplu iş sözleşmesiyle bir nebze olsun teşekkür etmek istiyoruz. Toplu iş sözleşmesinin Sendikamıza ve Topakkaya Belediyemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”dedi.

Topakkaya Belediye Başkanı Adem Baylan ise, “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam edeceğiz. Sözleşme süresince emekçi kardeşlerimizin haklarını ön planda tutmaya gayret gösterdik, sözleşmemizin her iki taraf için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.