Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ SÜRÜYOR

BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ SÜRÜYOR

Bölgesel Eğitim Seminerlerimiz Adana, İskenderun ve Osmaniye Şubelerimiz ve Kırşehir İl Temsilciliğimizin katılımı ile devam etti.

Sendikamızın Şube, İl ve Bölge yöneticileri, işyeri sendika temsilcileri ve komite başkanlarını kapsayan bölgesel eğitim seminerlerimiz devam ediyor.

Sendikamızın Şube, İl ve Bölge yöneticileri, işyeri sendika temsilcileri ve komite başkanlarını kapsayan bölgesel eğitim seminerlerimiz, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin koordinatörlüğünde Kırşehir’de devam etti.

Adana Şube Başkanlığımız, İskenderun Şube Başkanlığımız, Osmaniye Şube Başkanlığımız ve Kırşehir İl Temsilciliğimizi kapsayan eğitim seminerimiz, 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Eğitim seminerimize Adana Şube Başkanımız Abdurrahman Yücel, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Yetim, Osmaniye Şube Başkanımız Kadir Çenet, Ankara 5 Nolu Şube Başkanımız Murat Demirtaş, Öz Güven-Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz, HAK-İŞ Osmaniye İl Başkanı Sedat Gürsel Öztürk, HAK-İŞ Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler, şube/il yönetim, denetim ve disiplin kurulu, işyeri sendika temsilcilerimiz ile şube/il komite başkanlarımız katıldı.

EĞİTİM SEMİNERİNİN AÇILIŞ KONUŞMASINI MEHMET KESKİN YAPTI

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, eğitim programlarımızı kurumsal kimliğimizin önemli bir fonksiyonu olarak sürekli hale getirdiğimizi belirterek, “Bir faaliyet dönemi boyunca seminerlerimizi yer, zaman, mekân ve şartlar ne olursa olsun devam ettiriyoruz. Eğitim ve Sosyal İşler Birimimiz, sistemli ve düzenli bir Eğitim Kurumu gibi çalışmalarını sürdürmektedir. Taşeron üyelerimize yönelik, Sendikamızın Şube ve İl Başkanlıkları çalışanlarına yönelik Eğitim seminerlerimiz planladığımız üzere gerçekleştirilmektedir” dedi.

KESKİN: TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İKİNCİ SENDİKASIYIZ

“Biz, Şube Yöneticilerimiz, temsilcilerimiz ve Komitelerimizle her türlü ortamı bir “eğitim ortamı” olarak değerlendirerek, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in misyonundan Sendikal Yasalara, İş Sağlığı ve Güvenliğinden Mali Mevzuata kadar bizi doğrudan ilgilendiren konularda bilgileneceğiz” diyen Keskin, “Sendikamız HİZMET-İŞ; Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve İşkolumuzun en büyük sendikası, Türkiye’nin de 186 bin üyesiyle en büyük 2. Sendikasıdır. İnşaallah sizlerin de gayretleriyle önümüzdeki dönem Türkiye’nin en büyük sendikası olma hedefimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“EĞİTİM, ÖRGÜTSEL MÜCADELEMİZİN OLMAZSA OLMAZI”

Sunum yapan uzmanlarımızın sendikamızın fiili danışmanı ve uzmanları olduğunu dile getiren Mehmet Keskin, “Konular ise, sadece sendikal mücadelede değil, hayatımızın her safhasında karşılaşacağımız sorunların çözümünde anahtar rolü oynayacak derecede önemli hususlardır. Sendikamızın bir diğer sloganı olan “Önce İnsan Önce Emek” ilkemizle emeğini en kutsal değer kabul eden mücadele adamlarıyla bugünlere geldik. Yarınlara da sendikamızı gene bu insanlar, yani sizler taşıyacaksınız. Bugüne kadar yerine getirilen bu görevler, inanıyorum ki bundan sonra da yerine getirilecektir. Biz, HİZMET-İŞ Sendikası olarak eğitimi, örgütsel mücadelemizin olmazsa olmazı kabul ediyoruz” diye konuştu.

UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Seminerde Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirlerimizden Kürşat Kaya sunum yaptılar.

BAŞARILI KATILIMCILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Seminere katılan katılımcıların sendikal bilgilerini test amacıyla bir sınav uygulandı. Yapılan sınavda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

ADANA KÜLTÜR-SANAT KOMİTE BAŞKANIMIZ ŞİİR OKUDU

Adana Şubemizin Kültür-Sanat Komite Başkanı Kenan Büyümez de Eğitim Seminerimize katılan katılımcılara, “Sevmekte Hoş Sevilmekte” adlı şiiri okudu.

Eğitim Seminerimizin sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi.