Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » AKDENİZ VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ TAMAMLANDI

AKDENİZ VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ TAMAMLANDI

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine yönelik 3 grup halinde programlanan Eğitim Seminerimizin son grubu da tamamlandı.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine yönelik 3 grup halinde programlanan Eğitim Seminerimizin son grubu da 5-8 Kasım 2013 tarihlerinde tamamlandı.

Şanlıurfa ve Gaziantep şubelerimiz ile Mardin İl Başkanlığımızın yer aldığı seminer, 5-8 Kasım 2013 tarihleri arasında Hatay/Arsuz’da gerçekleştirildi.

Seminere Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart, Şanlıurfa Şube Başkanımız Mehmet Reşat Özmen, Gaziantep Şube Başkanımız Mehmet Geçer, Mardin İl Başkanımız Sabri Öztap, Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanımız Zeki Özen, işyeri sendika temsilcilerimiz ve şube/il komite başkanları katıldı.

Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını yapan Genel Eğitim Sekreterimiz Ali Osman Kart, Sendikamız Şube ve İl Başkanları ve işyeri Sendika Temsilcilerimizin bilgi ve duruşlarının temsil bölgelerinin yanı sıra, tüm çalışanlara olumlu etki yapacağını belirtti.

Kesintisiz sürdürülen eğitim seminerleri ve değişik programlarla sendikal bilgilerin sürekli güncellendiğini ve başta şube ve il yöneticilerimiz olmak üzere tüm Hizmet-İş mensuplarının bilgi noktasında fark oluşturduğunu ifade eden Kart, Sendikamız Hizmet-İş’in Türkiye’nin üçüncü, işkolumuzun ise birinci sendikası olmasının nedenlerinin birinin de eğitime verilen öncelik olduğunu söyledi.

Kart, “Hizmet-İş Sendikası olarak eğitimi, örgütsel mücadelemizin olmazsa olmazı kabul ediyoruz. Bu ölçüyü önümüze koyduğumuzda bilgi ve birikimini sürekli diri tutan, donanımlı sendikacıların rakiplerine nasıl fark attığını görebiliyoruz. İşte biz, eğitimlerimizi bu bakış açısıyla yerine getiriyoruz. Diğer taraftan, işçiye yabancılaşmamış, işçinin de kendisine yabancılaşmadığı bir ilişki zincirinin ilk halkalarını bu vesile ile de atmış bulunuyoruz” dedi.

Kıdem tazminatı ve taşeron sorununa da değinen Kart, “Biz Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası olarak Kıdem Tazminatı fonunun kurulmasını istiyoruz. Çünkü üyemiz olsun veya olmasın bütün çalışanların tazminatını sorunsuz alabilmesi gerektiğine inanıyoruz. Öte taraftan bugün kangren haline gelmiş olan taşeron işçilerinin sorununun da radikal çözümünden yanayız ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. İstiyoruz ki, taşeronda çalışan bütün emekçiler örgütlü olsun, iş güvenceleri olsun, hakları garanti altına alınsın” diye konuştu.

Daha sonra Şanlıurfa Şube Başkanımız Mehmet Reşat Özmen, Gaziantep Şube Başkanımız Mehmet Geçer, Mardin İl Başkanımız Sabri Öztap ve Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanımız Zeki Özen birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmalardan sonra Genel Başkan Danışmanız Yahya Düzenli, Hak-İş Sosyal Güvenlik Danışmanı Zahit Gönencan ve Sendikamız Hukuk Müşaviri Av. Oğuz Aksoy birer sunum yaptılar.

Genel Başkan Danışmanız Yahya Düzenli, “Kimlik ve Temsil Bilinci” konulu sunum yaptı. Düzenli, Sendikamız Hizmet-İş’in temsilde gösterdiği başarının, işin sahiplenilmesinden ve değerlerle sendikacılık yapmasından kaynaklandığını söyledi.

Hak-İş Sosyal Güvenlik Danışmanı Zahit Gönencan, sosyal güvenlikle ilgili güncel bilgileri ve uygulamaları anlattı.