Ana Sayfa » ENGELLİLER KOMİTEMİZ HABERLERİ » ENGELLİ KOMİTE BAŞKANIMIZ 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ’NDE KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

ENGELLİ KOMİTE BAŞKANIMIZ 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ’NDE KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Genel Merkez Engelli Komite Başkanımız Hanefi Karadağ, 3 Aralık 2020 tarihinde engelli bireylerle bir araya gelerek kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Bağış kampanyasında konuşan Genel Merkez Engelli Komite Başkanımız Hanefi Karadağ, “Unutulmamalıdır ki her insan, potansiyel bir “engelli adayı”dır. Engelli bireylerin toplumdan soyutlanması ve merhametin ötesinde bizler de önümüzde engeller olmadan rahatça hayatımıza devam etmek istiyoruz” dedi.

Karadağ, “HİZMET-İŞ Sendikası Engelliler Komitesi olarak 3 Aralık Engelliler Günü’nde bir farkındalık yaparak, engelli bireyler için yapılan empatiyi biz de kan bağışı bekleyen hastalar, yaralılar için yapmaya karar verdik. Her kan bağışı hayati önem taşıyor, kan bağışı, bir sosyal sorumluluk olup, bir gün herkesin kana ihtiyaç duyacağı bir gerçektir. Biz de bu ihtiyaca bir nebze olsun, böyle önemli bir günde katkı vermek istedik” diye konuştu.